Turistická základna na Cholupickém vrchu –

využití pro práci, odpočinek i rekreaci

 

Turistická základna (pro TOM) na Cholupickém vrchu je v areálu Zahrádkářské osady, Hornocholupická ul. na pronajatém pozemku asi 1100 m2, máme vlastní podsklepenou chatu jako klubovnu a další dřevěný objekt pro skladování turistického materiálu a zbytek sadu s ovocnými stromy. Společné sociální zařízení a hřiště na volejbal je na pozemku pronajatém od zahrádkářů. Kolem areálu prochází žlutá turistická značka.

Celý areál dozoruje a opatruje hlavně Jarda Zimmer.

V tomto roce nás čeká pravidelné sekání trávníku, běžná údržba, vnější nátěry chatky a dokončení rekonstrukce sklípku. Potřebné finance nějak seženeme. Ale chybí nám vaše pomoc.

Samozřejmě pomáhají i členové oddílů mládeže OSWEGO, kteří mívají v úterý schůzky.

Hlavně důchodci, kteří najdou volný čas i ve všedních dnech, si mohou telefonem dohodnout zapůjčení klíčů od klubovny pobývat na základně třeba celý týden.

Klíče mají: Slávek Zůna, Jarda Zimmer, Honza Sommer, Božena Semotánová, Boušovi, Alena Prylová, Jindra Ptáček. Práce na zahradě a zábava se vždy najde.

V klubovně je umístěn mobil 720 172 859, který by měl sloužit pro návštěvníky také jako zvonek.

PRAVIDELNÉ POSEZENÍ PŘÁTEL A ČLENŮ POT na Cholupickém Vrchu

Pravidelnými čtvrtečníčky - začátek od 14:00 (podle dohody dříve i později) v klubovně TZ na Cholupickém Vrchu v termínech uvedených v tomto programu. Vynasnažíme se zajistit vždy tematické zaměření schůzky spojené s vyprávěním o zkušenostech našich přátel z cest do světa. Ve sklípku je vždy připraveno něco k snědku a k pití pivo nebo limonády.

Turistická základna na Cholupickém vrchu je asi 10 minut chůze z konečné stanice autobusů MHD 150 a 253 Na Beránku nebo po přestupu na MHD 173, 341 popojedete do zastávky Cholupický vrch, pak půjdete jen 100 m. Kolem areálu prochází žlutá turistická značka, která začíná na konečné stanici autobusu Na Beránku. Konečná busů Na Beránku je asi 20 min jízdy 150 z Metra Kačerov nebo 253 z Metra Smíchovské nádraží.

Scházet se budeme se vždy ve čtvrtek v termínech uvedených v programech výletů!